Zjazd Alfa Romeo w Muzeum Kolejnictwa

ALFA 1Po fanklubach Porsche i Fiata Multipla, które już w przeszłości zdążyły zawitać do Muzeum Kolejnictwa, przyszedł czas na zjazd fanów marki Alfa Romeo.  Do Kościerzyny już w tym tygodniu przyjadą członkowie klubu Alfisti Północ. Historia Alfa Romeo rozpoczęła się w Mediolanie w roku 1910, kiedy grupa przedsiębiorców wykupiła istniejącą już fabrykę marki Darracq, nadając jej nową nazwę Anonima Lombarda Fabbrica Automobili, w skrócie Alfa. Po I wojnie światowej, za sprawą kierującego przedsiębiorstwem Nicoli Romeo, do nazwy został dodany drugi człon. W 1933 r., zakład został upaństwowiony, a w roku 1986, przejęty przez koncern Fiat. Oprócz samochodów, znanych ze sportowego charakteru, Alfa Romeo produkowała także ciężarówki, trolejbusy i auta terenowe. Przyjazd miłośników tej marki do Muzeum Kolejnictwa zaplanowano na niedzielę 24 sierpnia o godzinie 15. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w tym dniu do odwiedzenia Muzeum Kolejnictwa, gdzie będzie można podziwiać piękne włoskie samochody na tle zabytkowego taboru kolejowego, oraz hali parowozowni odnowionej w związku z projektem „Pomorskiej Kolei Skarbnica – rewitalizacja zabytkowych obiektów Zespołu Parowozowni w Kościerzynie” finansowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013.