Po raz trzeci grano w Baśkę w zabytkowym wagonie

Już po raz trzeci miłośnicy gry w Baśkę spotkali się w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Turniej jak co roku rozegrany został w zabytkowych wagonach.

W turnieju wystartowało 43 zawodników zgłoszonych w 11 drużynach, którzy po raz kolejny rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyna. Uczestnicy zawodów to głównie sympatycy i członkowie Polskiego Stowarzyszenia Baśki z Kościerzyny i okolic, ale było kilkanaście osób z innych regionów Kaszub. Rozegrano trzy rundy po 32 rozdań wg zasad tradycyjnej Baśki z asem kier jako najstarszym trumfem. W turnieju wyróżniono trzech najlepszych panów i jedną panią oraz trzy najlepsze drużyny. Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Burmistrz Miasta Michał Majewski, Przewodnicząca Rady Miasta Teresa Preis oraz przedstawiciele kościerskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Baśki.

W turnieju najlepszym zawodnikiem okazał się kościerzak Andrzej Hapka, który otrzymał z rąk Burmistrza Puchar oraz nagrodę główną telewizor LCD LED. Na podium zawodów w klasyfikacji panów znaleźli się również drugi Bernard Kostuch i trzeci Tadeusz Malek, a najlepszą wśród pań okazała się Ewa Jendernal. Najlepszą drużyną zostały „Mosty” Lębork w składzie: Bernard Kostuch, Zdzisław Rojek, Ryszard Górski i Bogdan Rudyk, drugie miejsce zajęła drużyna Caro Kościerzyna w składzie: Marian Lubecki, Zygmunt Kaliszewski, Czesław Ceplin i Stanisław Ceplin, najniższe miejsce na podium zajęła drużyna „Jedynka Kościerzyna” w składzie: Andrzej Hapka, Hanna Wróbel, Ryszard Kruszyński i Jan Kosznik.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.