Nowa wystawa czasowa już otwarta

Niemal 90 lat temu pierwsze pociągi przejechały po północnym odcinku magistrali węglowej, między Bydgoszczą a Gdynią. Rok wcześniej ukończono też parowozownię w Kościerzynie – obecnie centralny punkt i wizytówkę Muzeum Kolejnictwa. W związku z wymienionymi rocznicami, zapraszamy do zapoznania się z wystawą czasową poświęconą magistrali węglowej, jako największej inwestycji kolejowej w II RP. W okresie międzywojennym pozwoliła ona na otwarcie dróg morskich dla surowców i wyrobów z Górnego Śląska. Udało się ją ukończyć mimo licznych trudności, tworząc możliwie najkrótszą arterię o optymalnych parametrach i przede wszystkim niezależną od sieci kolejowej na terenie Niemiec oraz Wolnego Miasta Gdańska.