Majówka w Parowozowni 2017 – podsumowanie

Początek maja, jak co roku urozmaicają liczne imprezy, i nie inaczej było też ostatnim razem. 2 maja w Muzeum Kolejnictwa odbyła się cykliczna Majówka w Parowozowni. Tradycyjnie już wstęp do Muzeum był bezpłatny, a pobyt urozmaicały dodatkowe atrakcje. Odbywały się m.in. pokazy działania kolei magnetycznej oraz projekcje w technologii 3D. W zabytkowych wagonach rozegrano czwarty już Błyskawiczny Turniej Gry w Baśkę o Puchar Burmistrza Kościerzyny. Nagrodzono trzech najlepszych graczy w klasyfikacji indywidualnej, najlepszą zawodniczkę oraz trzy drużyny z najwyższym wynikiem. Wręczeniu nagród towarzyszyło też przekazanie eksponatów dla Muzeum przez Pana Tadeusza Pierszewskiego.

Otwarto też wystawę czasową, poświęconą nieistniejącym liniom kolejowym na Pomorzu. W związku z wystawą opublikowano również nagrodzone prace w konkursie fotograficznym „Zapomniane linie kolejowe w obiektywie.” Laureatami konkursu zostali czterej autorzy zdjęć, a ich prace można oglądać na wspomnianej wystawie do 9 lipca.

Dzięki dobrej pogodzie, Majówka w Parowozowni cieszyła się dużym powodzeniem, a łączna liczba gości, jacy odwiedzili Muzeum przez cały dzień wyniosła 3615 osób. Dużą frekwencję udało się też zapewnić dzięki wsparciu regionalnych mediów: Radia Gdańsk oraz portalu koscierzyna24.info