I MISTRZOSTWA POMORZA W WYŚCIGACH DREZYN RĘCZNYCH – JUŻ 16 WRZEŚNIA

projekt akceptPo raz pierwszy Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Burmistrz i Rada Miasta Kościerzyny mają przyjemność zaprosić Państwa na Mistrzostwa Pomorza Drezyn Ręcznych. 16 września – Kościerzyna  zamieni się w polską stolicę drezyn. Będzie w czym wybierać, ponieważ w muzeum pojawią się zarówno drezyny ręczne czy drezyny o napędzie rowerowym, ale i cięższe konstrukcje. Oprócz tego do dyspozycji uczestników będą również pozostałe atrakcje muzeum: ekspozycja czasowa „Niezwykła historia biletu kolejowego” (zwiedzający może poznać pracę drukarza, kasjera, konduktora i pasażera pociągu w ubiegłym stuleciu, kiedy używano tzw. biletów Edmondsona), ekspozycja stała, pokazy 3 D, makiety. Zawody odbędą się w czterech kategoriach: I – Szkoły Podstawowe (IV-VI klasa), (4 zawodników i opiekun), kategoria II – Gimnazja (4 zawodników i opiekun), Kategoria III dorośli (18-65 lat), Kategoria IV – weterani (powyżej 65 lat). Zgłaszanie drużyn 9.30-11.00, rozpoczęcie zawodów o 11.30, zakończenie zawodów o 14.00, Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród o 14.30. Trzy najlepsze osady z każdej kategorii otrzymają puchary i nagrody. Regulamin zawodów dostępny poniżej. Serdecznie zapraszamy.

I Mistrzostwa Drezyn Ręcznych – regulamin